Srpen 2016

Gastronomický buran aneb "Kydněte mi tam ještě kečup!"

27. srpna 2016 v 17:45 | Tulačka |  TULAČČINY KECY

pizza, food, and funny image
U nás doma panuje neorganizovaný chaos, a to se odráží i ve stravovacích návycích. Někdy nemáme teplé jídlo tři dny za sebou, jindy jíme týden jednu a tu samou polévku, v létě přežíváme na melounu a švestkách, v zimě zase máme k snídani, obědu i večeři chleba z máslem. Vyvinul se tedy u mě určitý typ gastronomického buranství. A že to (podle slov mého přítele který mé stravovací návyky zažil naplno) tedy stojí za to.


Jsme svými vzpomínkami

25. srpna 2016 v 12:41 | Tulačka |  ÚVAHY
coffee, photo, and photography imageNa začátku života jsme jen hrouda hlíny. Jsme poddajní a tvární. A právě první vzpomínky se do nás otisknou nejsilněji, vdechnou nám specifickou strukturu a učiní nás jedinečným.
Někdo má to štěstí, že ho tvarovaly jemné, obratné ruce...
...a jiným zase tvrdé pěsti hned na začátku zničili jakýkoliv tvar.


Závislá na kávě? Ano a jsem na to hrdá!

25. srpna 2016 v 1:23 | Tulačka |  ÚVAHY
coffee, kids, and morning imageBylo školní ráno, jedno z těch obzvlášť utahaných, pomalu se valících, při kterých má člověk pocit, že minutová ručička není minutovou, ale hodinovou. Pomalu jsem si to sunula třídou na své místo s termoskou plnou mého životabudiče - kávy. Už od dveří mě pronásledoval pohled mé spolužačky.

"Ty jsi na té kávě opravdu závislá" zamračila se na mě káravým pohledem. "Vydržela by jsi vůbec bez toho?"

Neřekla jsem samozřejmě nic, jenom pokrčila rameny - taková já jsem. Ale s Vámi bych se o svůj názor ráda podělila. Protože upřímně? Už mě tyhle řeči začínají otravovat.